Author: Arpad Muranyi | Date: 11/23/24
Anthony Pompliano vagyonkezelő és befektető az amerikai elnökválasztást követően kijelentette, hogy a szuverén nemzetek és kormányok közötti globális Bitcoin fegyverkezési verseny elkezdődött.
A Yahoo Finance-en való megjelenése során Pompliano azzal érvelt, hogy a piaci szereplők úgy vélik, hogy a megválasztott Trump kampányígéreteihez híven a közel jövőben létrehoz egy Bitcoin stratégiai tartalékot, továbbá az Egyesült Államok érdeke, hogy megakadályozza azt, hogy „más országok beelőzzék”.
„Jelenleg globális verseny folyik a Bitcoinért. A helyi, állami és szövetségi kormányzati tisztviselőinknek mind ki kell találniuk, hogyan tudnak minél több Bitcoint felvenni a mérlegükbe. Ez nem olyan, mint az arany, amiből csak úgy kiáshatunk még többet a földből. Nem olyan, mint más eszközök, melyek a semmiből előállíthatók. Csak 21 millió van. És ha a Bitcoin ígérete valóra válik, akkor a lehető legtöbbet akarunk belőle tartani.”
Kifejtette, hogy a Bitcoin elfogadásáért folytatott versenyt elsősorban a fiat valuták (dollár, euro, forint) elértéktelenedése hajtja, és megjegyezte:
„Az amerikai dollár az elmúlt öt évben vásárlóerejének 25%-át veszítette el. Az amerikaiak felének vagyona 100%-a dollárban van. Ez egy nemzeti krízis. Minden második állampolgártól vagyonának 25%-át csendben ellopták, és fogalmuk sincs, mi történt. Tanítanunk kell ezeket az embereket. Ez egy pénzügyi oktatási hiányosság.”
Majd folytatta:
„A Bitcoin egy megtakarítási számla, védelmet nyújt a valutaértéktelenedés ellen. Sok más eszközt is betehetnek a befektetési portfólióba, de a túl sok dollár tartása a legnagyobb kockázat egy olyan világban, ahol az államadósság növekedése és a valuta elértéktelenedése garantált.”
A verseny belföldön és nemzetközileg is zajlik
Az interjú során Pompliano megjegyezte, hogy már Bhután és El Salvador is bitcoint halmoznak fel, s előnyük, hogy mivel kisebb szereplők, mentesek olyan kockázati tényezőktől, mint amilyenekkel az Egyesült Államokhoz hasonló globális hatalmak rendelkeznek. A világgazdasági hegemóniából adódó járulékos kockázat ellenére azonban az Egyesült Államok bitcoinba történő befektetésének lefelé mutató kockázata viszonylag alacsony. Pompliano így érvelt:
„Az államadósság 850 milliárd dollárral nőtt az elmúlt 90 napban. Ha ugyanezt a 850 milliárd dollárt Bitcoinba fektetnénk, az a jelenlegi piaci kapitalizáció felét tenné ki. Tehát 50-100 milliárd dollárról beszélünk, mely jelentéktelen összeg, amikor kormányzati kiadásról van szó. Úgy gondolom, kiváló a kockázat-haszon arány.”
A Bitcoin stratégiai tartalékeszközként való elfogadása más téren is alakul. Jimmy Patronis, Florida pénzügyi vezetője azt szorgalmazza, hogy az állami nyugdíjalap portfóliójának egy részét Bitcoinba fektesse.
2024 novemberében a pennsylvaniai törvényhozók egy Bitcoin stratégiai tartalékról szóló törvényjavaslatot terjesztettek elő. A törvényjavaslat lehetővé tenné, hogy Pennsylvania államkincstára eszközeinek 10%-át a kínálatkorlátozott digitális valutában, vagyis bitcoinban tartsa.
Vajon mely országok éberek annyira, hogy beelőzzék az Egyesült Államokat?
Miért lenne előnyös Magyarországnak a bitcoin mint stratégiai tartalék bevezetése?
Nézd meg a magyar feliratos videót!
Forrás: Cointelegraph
Related Posts
Stratégiai bitcoin vásárlás
Nov 23, 2024
Ma is forradalom részesei vagyunk
Oct 23, 2024
Mit mond a sofőr a szakadékhoz közeledve?
Oct 20, 2024