O stronie

'European Bitcoiners' to ustanowiona przy numerze bloku 731398 społecznościowa inicjatywa edukacyjna mająca na celu skupianie wszystkich Europejskich Plebejuszy oraz tych, którzy chcą poznawać Bitcoin.

'European Bitcoiners' to ustanowiona przy numerze bloku 731398 społecznościowa inicjatywa edukacyjna mająca na celu skupianie wszystkich Europejskich Plebejuszy oraz tych, którzy chcą poznawać Bitcoin. To rozproszona przedsięwzięcie non-profit skupia się na budowaniu platformy do udostępniania, współpracy i bitcoinowej edukacji w celu zniwelowania różnic między językami, regionami i państwami między wszystkimi krajami w Europie.

Jako rozproszona sieć edukacyjna, nie ma w niej żadnego organu centralnego czy zarządu, i polega wyłącznie na uczestnictwie i opiece nad treściami na zasadzie dobrowolności. Każdy, gdziekolwiek jest w Europie, może wnosić wkład w budowę i rozszerzanie zakresu tej inicjatywy. Także mile widziany jest wkład w rozszerzenie materiału, wiedzy eksperckiej i zakresu przez innych bitcoinowców z całego świata

Większości populacji na kontynencie europejskim brakuje wiedzy na temat Bitcoina i to prowadzi ich do uwierzenia w propagandę, fałszywe dane i informacje, a także FUD* rozprzestrzeniany w odpowiednim czasie albo przez tych, którzy nie rozumieją Bitcoina albo stoją w opozycji do innowacji i rozwoju, który oferuje lepszy zamiennik wobec tego co mają do zaoferowania.

Komiks The Little HODLer autostwa Lina Seiche

W całej historii ludzkości za każdym razem, gdy nowy wynalazek lub innowacja trafiały do mas, spotykały się z wrogością. Do takich przykładów można zaliczyć prasę drukarską, wynalezienie żarówek, a nawet Internetu. Jeśli dziś powiemy komukolwiek, że te innowacje wprowadzone do społeczeństwa były postrzegane negatywnie, wiele osób może w to nie uwierzyć.

FUD: Daily Mail, 2000 (o Internecie) oraz WEF, 2017 (o Bitcoinie)

Podobne opinie są dziś podzielane na temat Bitcoina, demonizując go lub tworząc wątpliwości na jego temat. Bitcoin - technologiczny, matematyczny i ekonomiczny cud "Satoshiego Nakamoto" - w swojej zdecentralizowanej formie ma tendencję do przyjmowania wielu form: aktywa, środka wymiany i sieci. Większość ludzi, którzy nie rozumieją Bitcoina, mają tendencję do dania wiary w FUD.

Dlatego też ta inicjatywa została stworzona w jednym celu - "Aby dzielić się wiedzą i edukować masy na temat Bitcoina i tego, jak może przynieść im korzyści, a także aby zwalczać FUD za pomocą faktów". Robimy to poprzez zbieranie materiałów edukacyjnych, artykułów, filmów wideo, podcastów, a także warsztatów i spotkań od wszystkich ciężko pracujących bitcoinowców z całej Europy.