,

,

O stronie

'European Bitcoiners' to ustanowiona przy numerze bloku 731398 społecznościowa inicjatywa edukacyjna mająca na celu skupianie wszystkich Europejskich Plebejuszy oraz tych, którzy chcą poznawać Bitcoin. To rozproszona przedsięwzięcie non-profit skupia się na budowaniu platformy do udostępniania, współpracy i bitcoinowej edukacji w celu zniwelowania różnic między językami, regionami i państwami między wszystkimi krajami w Europie.

Jako rozproszona sieć edukacyjna, nie ma w niej żadnego organu centralnego czy zarządu, i polega wyłącznie na uczestnictwie i opiece nad treściami na zasadzie dobrowolności. Każdy, gdziekolwiek jest w Europie, może wnosić wkład w budowę i rozszerzanie zakresu tej inicjatywy. Także mile widziany jest wkład w rozszerzenie materiału, wiedzy eksperckiej i zakresu przez innych bitcoinowców z całego świata

Większości populacji na kontynencie europejskim brakuje wiedzy na temat Bitcoina i to prowadzi ich do uwierzenia w propagandę, fałszywe dane i informacje, a także FUD* rozprzestrzeniany w odpowiednim czasie albo przez tych, którzy nie rozumieją Bitcoina albo stoją w opozycji do innowacji i rozwoju, który oferuje lepszy zamiennik wobec tego co mają do zaoferowania.

Komiks The Little HODLer autostwa Lina Seiche

W całej historii ludzkości za każdym razem, gdy nowy wynalazek lub innowacja trafiały do mas, spotykały się z wrogością. Do takich przykładów można zaliczyć prasę drukarską, wynalezienie żarówek, a nawet Internetu. Jeśli dziś powiemy komukolwiek, że te innowacje wprowadzone do społeczeństwa były postrzegane negatywnie, wiele osób może w to nie uwierzyć.

FUD: Daily Mail, 2000 (o Internecie) oraz WEF, 2017 (o Bitcoinie)

Podobne opinie są dziś podzielane na temat Bitcoina, demonizując go lub tworząc wątpliwości na jego temat. Bitcoin - technologiczny, matematyczny i ekonomiczny cud "Satoshiego Nakamoto" - w swojej zdecentralizowanej formie ma tendencję do przyjmowania wielu form: aktywa, środka wymiany i sieci. Większość ludzi, którzy nie rozumieją Bitcoina, mają tendencję do dania wiary w FUD.

Dlatego też ta inicjatywa została stworzona w jednym celu - "Aby dzielić się wiedzą i edukować masy na temat Bitcoina i tego, jak może przynieść im korzyści, a także aby zwalczać FUD za pomocą faktów". Robimy to poprzez zbieranie materiałów edukacyjnych, artykułów, filmów wideo, podcastów, a także warsztatów i spotkań od wszystkich ciężko pracujących bitcoinowców z całej Europy.